Remont przy Skłodowskiej

Dobiegł końca remont pierwszego bloku typu „Leningrad” przy ul. Skłodowskiej-Curie oraz pojawiły się rusztowania na ścianie szczytowej drugiego bloku.

Zobacz obiekt w bazie Skłodowska 13a-15e

Zespół dwóch bloków został wzniesiony w 1986 roku dla rodzin oficerów średniego szczebla Armii Radzieckiej. Projekty remontu pojawiły się w 2016 roku i wstępnie budynki miały, nie wiedzieć czemu i po co, nawiązywać kolorystyką do Osiedla Młodych. Na szczęście stało się jednak inaczej i przeprowadzono remont, który cieszy oko zdecydowanie bardziej. Na elewacji użyto szarości z przewagą jasnych odcieni a także ujednolicono balkony co na naszej szerokości geograficznej zdarza się bardzo rzadko. Balkony wykonano z perforowanych paneli stalowych. Jedynym niepasującym dodatkiem są daszki nad wejściami do bram. Szkoda, że nie pozostawiono tam prostej, płaskiej formy, która optycznie zdecydowanie lepiej pasuje do budynku. Daszki pokryto w dodatku dachówką z papy, co również jakościowo odbiega od reszty remontu. Remont zakończono na początku stycznia 2019 roku.

Tuż po zakończeniu remontu pierwszego budynku pojawiły się rusztowania na ścianie szczytowej bloku od strony ulicy. Pozostaje mieć nadzieję, że spółdzielnia pójdzie za ciosem i zachowa spójność całego założenia.