Rynek 39-40 w rusztowaniach

Rozpoczął się zapowiadany remont plomby śródrynkowej Rynek 39-40. Wykonawcą inwestycji jest wałbrzyska firma Sirbud-Minari S.A. a koszt zadania wyniesie 4,4 mln złotych. W ramach remontu zostanie zmieniony układ pomieszczeń wewnątrz, wymieniona zostanie stolarka okienna i drzwiowa oraz instalacje elektryczne i wodno-kanalizacyjne.

 

Remont modernistycznej kamienicy w świdnickim rynku

 

Całość została dofinansowana ze środków przeznaczonych na rewitalizację przestrzeni miejskich w ramach Aglomeracji Wałbrzyskiej. Obiekt przystosowany zostanie również dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Koniec inwestycji planuje się na maj 2019 roku. Wówczas według planu pomieszczenia mają zająć organizacje pozarządowe, Miejskie Centrum Wspierania Inicjatyw, klub dla seniorów oraz nowa informacja turystyczna.

 

Modernistyczna kamienica powstała w drugiej połowie lat 70. na miejscu wyburzonej zabudowy przedwojennej. W ramach remontu ul. Wewnętrznej popełnionego przy okazji odbudowy wieży ratuszowej odmalowano tylną elewację w sposób, o którym ciężko powiedzieć ciepłe słowa. Niestety brak informacji na temat przyszłego wyglądu ważniejszej fasady – od strony Rynku. Oby wszystko odbyło się w zgodzie z zasadami stylu i pozostaje mieć nadzieję, że obędzie się bez upodabniania budynku do barokowych kamienic.

 

Źródło: UM Świdnica